Zlaté Slunce Blansko 2016

Naše škola a její filmový kroužek se také v letošním roce aktivně podílí na organizaci celostátní filmové soutěže neprofesionálních tvůrců do 19 let Zlaté Slunce Blansko 2016. V minulosti jsme pomáhali organizovat zemská kola, od loňského roku jsme spolupořadateli celostátního kola.

13. ročník proběhne v Blansku ve dnech 9. – 10. 6. 2016.

Soutěž se koná z pověření Ministerstva kultury České republiky a pod záštitou ministra kultury Mgr. Daniela Hermana.

Hlavními pořadateli soutěže jsou NIPOS-ARTAMA Praha, Město Blansko, Kulturní středisko města Blanska ve spolupráci s Jihomoravským krajem a občanskými sdruženími zastoupenými v Českém výboru UNICA – Celostátním svazem neprofesionálního filmu.

Soutěžní projekce proběhnou 9. června 2016 v prostorách Kina Blansko. V Kulturním středisku města Blanska se bude konat 10. června 2016 workshop pro autory.

Celostátnímu kolu v Blansku předcházela dvě soutěžní zemská kola ve Dvoře Králové nad Labem a v Brně.

Ve čtvrtek je v rámci doprovodného programu připraveno již tradiční promítání pohádek pro mateřské školy a 1. stupeň blanenských ZŠ s názvem „Pohádková filmová zahrádka 2“.

Následně budou zahájeny filmové projekce soutěžní kategorie školních filmů, rozdělené do dvou věkových kategorií určených pro základní a střední školy.

Vzácným hostem soutěže bude pan Dave Watterson – prezident světového výboru UNICA z Velké Británie. Pan Watterson se přijede podívat do Blanska jako do místa konání Světového festivalu neprofesionálních filmů UNICA 2018. Mezi hosty, kteří naši akci pravidelně obohacují, budou i pedagogové a žáci ze základní školy z Vyhne ze Slovenské republiky. Hostem večerního doprovodného programu bude youtuber Martin Rota.

Na workshopu s názvem „A přece se točí“  si účastníci vyzkouší svůj talent. Mladým autorům bude nabídnuta široká škála možností – tvorba scénáře, natáčení, střih, zvuk, animace, práce s kamerou, propagace a publikování svých filmů.

Letošní novinkou bude způsob hlasování poroty. Rozbor filmů bude doplněn okamžitým veřejným hlasováním porotců pro jednotlivé filmy a na jeho konci již budou autoři vědět, jak se jejich film umístil.

Slavnostní vyhlášení výsledků a předání cen autorům vítězných snímků se uskuteční ve čtvrtek 9. června ve 20 hodin v blanenském kině.

Během večera bude promítnut snímek „JÁ YOUTUBER“ (2016), který přibližuje několik nejznámějších českých youtuberů, kteří mají na internetu stovky tisíc odběratelů a stávají se celebritami či vzorem pro dnešní mládež. Jedním z těchto youtuberů, kteří ve snímku účinkují je youtuber Martin Rota, který bude společně s moderátorkou celým večerem provázet.

V pátek 10. 6. 2016 bude v Kulturním středisku města Blanska pokračovat doprovodný program workshopem s názvem „A přece se točí“.

V Blansku bude soutěžit 41 filmů, doba soutěžních projekcí přesáhne celkem 270 minut. Osobně se akce v Blansku zúčastní přes 80 autorů, jejich pedagogického doprovodu a hostů. Předsedkyní pětičlenné poroty bude PhDr. Lenka Poláková z České televize Ostrava.

Žák V. A Robin Jarůšek namluvil komentář k pozvánce pro autory soutěžních filmů na Zlatém Slunci, ve které návštěvníkům přibližujeme naše město.

Filmový kroužek z naší školy bude mít tentokrát v soutěži pouze jeden film, a to kratičký animovaný snímek Zimní etuda.

čas1_postcard golem z lesapostcard Kdo che moc nemá nic_postcard Tonda_postcard ja_youtuber_slunce