ZDRAVÁ SVAČINKA Z OVOCENTRA

I v letošním roce pokračujeme v projektu: Ovoce a zelenina do škola a Mléko a mléčné výrobky do škol. Oblíbené produkty se těší stále velké oblibě u našich žáků 1. stupně, pro které je projekt určen.

Kromě pravidelných zdravých svačinek dostávají žáci i ochutnávkové balíčky. Tentokrát to byla degustace čtyř druhů sýru Gouda.

Přečtěte si postřehy žáků:

*Není Gouda jako Gouda – Ovocentrum nám zase po půl roce nachystalo ochutnávku. Všechny sýry byly gouda a moc nám chutnaly. Děkujeme Ovocentrum! Miky C.

*Ovocentrum přivezlo čtyři druhy sýrů Gouda a para ořechy. Byl tam i sýr bez laktózy. Dozvěděli jsme se spoustu zajímavostí. Například, že para ořechy rostou v povodí řeky Amazonky. Také jsme se dozvěděli, jak se značí produkty bio. Zuzka S.

*Na konci listopadu proběhla ve škole ochutnávka sýrů. Paní učitelka jednotlivé sýry rozkrájela a vždy k nim četla nějakou zajímavost. Víte, že existuje sýr bez laktózy? A navíc je hodně dobrý. Ochutnávka byla moc dobrá. Terka K.

*Měli jsme možnost ochutnat čtyři druhy sýrů Gouda. Zajímavost – kozí sýr gouda je mnohem lépe stravitelnější než jiné. Bylo to super. Patrik Ž.