Výměnný pobyt v Mürzzuschlagu 2017

Minulý týden jsme začali s první částí výměnného pobytu se školou v rakouském Mürzzuschlagu, kam jsme vycestovali s vybranými žáky.

Ubytovaní jsme byli v nedalekém Hönigsbergu a užívali jsme si celé tři dny pěkného počasí. Naši rakouští partneři připravili pro žáky pestrý program. Žáci poznali malebné městečko Mürzzuschlag, kde si mohli prohlédnout místní architekturu, zajímavá místa a ochutnali báječnou zmrzlinu. Večer si mohli zasoutěžit, pobavit se a vyzkoušet svoji obratnost při hře eistock. Ve čtvrtek byl připraven celodenní výlet do Grazu, kde jsme obdivovali krásy druhého největšího města Rakouska, vyběhli po  schodech pro zamilované, prohlédli si Schlossberg a všechny další zajímavosti města.

V pátek nás čekalo milé překvapení ve škole, kde malé skupiny rakouských žáků přivítaly skupiny našich žáků, společně si děti prohlédly budovu školy a pracovaly na připravených činnostech. Všichni si tak procvičili komunikační dovednosti a znalosti angličtiny, postupně vytvořili prezentaci o Mürzzuschlagu se základními informacemi, vytvořili malá umělecká dílka z kávových kapslí, vyběhali se v tělocvičně s míči a připravili chutnou pizzu. Celý pobyt provázela dobrá nálada a skvělé chování a vystupování všech žáků.

Teď po návratu už se těšíme na červnový příjezd rakouských kamarádů sem do Blanska, kde se jim pokusíme připravit stejně zajímavý program.

Jitka Jelínková

ZŠ Blansko, Erbenova 13