Vocaroo – návod k použití

Vocaroo je webový záznamník hlasu. Nahrávku lze jednoduše a rychle pořídit, nemusí se nic instalovat. Je potřeba mít pouze mikrofon – ten máte na webkameře nebo samostatně.

Adresa aplikace je vocaroo.com

Postup:

Po příchodu na stránku povolte pořizování záznamu z mikrofonu (můžete prohlížeči povolit, aby si toto rozhodnutí zapamatoval).

Jakmile povolíte používání mikrofonu, začne se hned nahrávat. Nahrávání signalizuje červenající tlačítko stop. Pokus chcete nahrávání přerušit, můžete stisknout pauzu a poté pokračovat v nahrávce. Nahrávání ukončíte tlačítkem stop.

Kliknutím na čtvereček tlačítka stop zastavíte nahrávání. Nahrávku si hned můžete poslechnout a zkontrolovat si její kvalitu. Pokud nejste spokojeni, můžete obnovit nahrávání a nahrát záznam znovu. Pokud je nahrávka
v pořádku a chcete ji sdílet, klikněte na Save & Share.

Nahrávku můžete sdílet nejlépe jako odkaz, který vložíte do komentáře
k úkolu nebo jako odkaz do své práce. Můžete nahrávku také stáhnout jako soubor mp3 a poslat ji jako přílohu e-mailu. Možností je více, ale doporučuji pouze zkopírovat odkaz a ten vyučujícímu poslat podle domluvy s ním.

Pozor! Pokud nahrávku smažete, přestane také fungovat odkaz na ni!

Tato aplikace najde využití při individuální práci žáka. Například můžete namluvit text v cizím jazyce, přečíst se správnou výslovností zadaný text z učebnice a poslat jej ke kontrole výslovnosti a k ohodnocení vyučujícím.

Výhodou je to, že můžete nahrávku opakovat dokud nejste spokojeni s výsledkem a poslat až tu nejlepší verzi nahrávky.