Vánoční laťka ve znamení výborných výkonů

Školní přebor ZŠ Blansko, Erbenova ve skoku vysokém byl opět krásnou tečkou za sportovním rokem. Diváci v tělocvičně školy byli svědky dramatických soubojů. V tradiční anketě – Sportovec roku byli také odměněni ti nejlepší z řad reprezentantů školy.

Vánoční laťky se zúčastnilo 33 dívek a chlapců. Nejdříve byli diváci svědky soutěže kategorie mladších děvčat a chlapců žáků 6. – 7. tříd. Ta neměla výrazné favority. Vyrovnanému poli závodníků nakonec „odskočila“ Sára RUDOLFOVÁ výkonem 123 cm a David LAKOTA, který si poradil s laťkou ve výšce 138 cm.

V kategorii osmých a devátých tříd a především mezi děvčaty byla situace „čitelnější“. V soutěži byla držitelka školního rekordu a nadějná členka atletického klubu ASK Blansko Veronika JAKUSIDISOVÁ. Výborným výkonem 165 cm tak vyrovnala jak rekord školy, tak i svůj osobní.
Mezi chlapci byla soutěž velmi napínavá. O druhé místo soupeřili Tomáš Komárek a Daniel Putiška. Svoje loňské vítězství obhájil Pavel BERKA s jistotou a skokem přes 168 cm.

Diplom a ceny pro nejlepší sportovce ZŠ získala Veronika JAKUSIDISOVÁ a Tomáš KOMÁREK.

Gratulace patří nejen úspěšným. Vítězi se stali všichni, kteří se zúčastnili!