Úspěch našich žáků na technické olympiádě: Přední pozice v regionu

Naše škola má důvod být hrdá na své žáky, kteří se zúčastnili technické olympiády pro žáky 6. a 7. ročníků základních škol. Soutěž, která se konala ve čtvrtek 30. 3. 2023 na střední škole TEGA Blansko, byla skvělou příležitostí pro mladé naděje prokázat své technické dovednosti a talent.

Naši žáci se úspěšně umístili mezi prvními dvanácti soutěžícími z celkového počtu 30 talentovaných účastníků. Účastníci se během soutěže museli vypořádat s různými technickými úkoly, jako bylo zapojování jednoduchých elektrických obvodů, vytváření strojírenských výrobků podle nákresů či kreslení elektrických schémat na počítači.

Tato olympiáda nejenže ukázala schopnosti našich žáků orientovat se v náročných úkolech, ale také jim poskytla příležitost seznámit se se životem na střední škole. Této soutěže se naše škola zúčastnila již posedmé, což svědčí o našem zájmu podporovat a rozvíjet technické vzdělávání našich žáků.

Školu výborně reprezentovali Kristýna Křetínská (6. B), Bohuslav Tatar (7. C) a Ondřej Sáňka (7. A) Všem gratulujeme k jejich úspěchu a těšíme se na další účast v příštích ročnících technické olympiády.