SPORTOVNÍ HRY ZŠ 2019

Ve dnech 12. 6. a 13. 6. 2019 se na stadionu ASK konaly Sportovní hry ZŠ 2019.

V tropických dnech minulého týdne se vybraní žáci prvního stupně zúčastnili sportovního utkání v atletice a kolektivních hrách. V kategoriích mladších žáků bojovaly děti z 2. a 3. tříd a za starší žáky 4. a 5. třídy. V konkurenci blanenských škol se naši mladší žáci umístili na medailových pozicích v běhu na 400 metrů, a to Vojtěch Korgo na 1. místě. A právě Vojta dovedl do cíle i štafetu mladších chlapců na 4×60 metrů na krásném 2. místě, mladší dívky se ve štafetě na 4×60 metrů umístily na místě 3. V kategorii starších žáků vybojovali chlapci hned dvě medaile ve skoku do dálky, a to Denis Kučera na 2. místě a Martin Liška na místě 3.

Všichni sportovci bojovali nejen se sportovci z ostatních blanenských škol, ale především s tropickým počasím a silným větrem, který závod stěžovaly.

Ve čtvrtek nastoupili žáci do soubojů v kolektivních sportech a plaveckých štafetách. Mladší chlapci a dívky se ve smíšené plavecké štafetě umístili na krásném  2. místě.  V kolektivních sportech jsme také sbírali medaile. Starší chlapci ve florbalu  a starší žáci a žákyně v malé kopané získali stříbro a starší dívky v přehazované získaly bronz.

Všem zúčastněným sportovcům velký obdiv a poděkování za reprezentaci naší školy v nelehkých podmínkách.