PIŠQWORKY – MISTROVSTVÍ ŠKOL V PIŠKVORKÁCH

PIŠQWORKY jsou týmová soutěž pro všechny žáky druhého stupně základních škol v oblíbené hře piškvorky, která je pořádána spolkem Student Cyber Games od roku 2008.

Piškvorky jsou strategická hra na čtverečkovaném papíře pro dva hráče, při které se střídají v kreslení dvou rozdílných symbolů – křížků a koleček. Ten, kdo vytvoří nepřerušenou řadu pěti svých značek, vyhrává.

Dne 18. 10. 2022 se na naší škole konalo školní kolo turnaje týmů v piškvorkách, které bylo přípravou pro oblastní kolo. Soutěžní tým byl složen ze tří hráčů a našeho turnaje se zúčastnilo celkem 16 týmů. Některé bitvy křížků a koleček byly rychlé a jednoznačné, některé naopak trvaly déle díky dobře zvolené strategii protihráčů.

Vítězové obdrželi diplom a sladkou odměnu.

Výsledky:

1. místo: Mirek Mikolášek, Petr Valouch a Lukáš Kopřiva

2. místo: Šimon Sýkora, David Handlíř a Marek Šebela

3. místo: Ema Šebková, Emílie Odehnalová a Bohuslav Tatar

4. místo: Adéla Přikrylová, Tereza Valtusová a Viktorie Krchňáková

S těmito čtyřmi týmy jsme se v pátek 4. 11. vydali na oblastní kolo v této logické hře, které proběhlo na Gymnáziu Blansko. Po několikahodinové bitvě se naše dva týmy probojovaly do semifinále. Po napínavých soubojích se na 3. místě umístil tým Erbenka 4 – Šimon Sýkora, David Handlíř a Marek Šebela. Na krásném a postupovém 2. místě se umístil tým Erbenka 1 – Adéla Přikrylová, Tereza Valtusová a Viktorie Krchňáková.

Všem děkujeme za účast, výhercům gratulujeme a týmu Erbenka 1 přejeme úspěch v krajském kole, které se bude konat 28. 11. 2022 v Brně!