Návštěva Mürzzuschlagu

Skupina žáků z devátých tříd vyjela na poznávací zájezd do rakouského Mürzzuschlagu, kde je čekala spousta zajímavých zážitků. Hned po příjezdu se vydali na prohlídku tamních muzeí. Navštívili například Železniční muzeum, kde se seznámili s historií železnice a viděli řadu historických lokomotiv a vlaků. Dalším zajímavým místem bylo Muzeum zimních sportů, které jim přiblížilo bohatou sportovní tradici v této oblasti, včetně lyžování a sáňkování.

Po prohlídce muzeí měli žáci možnost navštívit i místní školu. Setkali se s rakouskými studenty a podívali se, jak probíhá výuka. Tento program byl pro naše deváťáky velmi inspirativní, protože jim umožnil nahlédnout do jiného vzdělávacího systému.

Cestou zpět se zastavili ve Vídni, kde měli příležitost prozkoumat některé z nejznámějších památek tohoto krásného města. Prošli se po historickém centru, viděli majestátní katedrálu svatého Štěpána. Nechyběla ani návštěva Naturhistorisches Museum, kde si prohlédli zajímavé expozice.

Celý zájezd byl pro deváťáky nejen příležitostí rozšířit své geografické a kulturní obzory, ale také skvělou příležitostí k posílení třídního kolektivu a získání nových zážitků. Návrat domů byl plný dojmů a vzpomínek na krásný výlet.