Filmový kroužek – úspěchy a novinky

Filmový kroužek pokračuje i letos ve své činnosti. Do práce se zapojili noví členové, kteří připravují své filmy. Na podzim a v zimě jsme dokončili reportáž o oslavě 60 let školy a hudební klip.

Ve dnech 24. – 25. 3. 2017 jsme se zúčastnili se dvěma autory Juniorfilmu ve Dvoře Králové nad Labem. V obrovské konkurenci 72 filmů jsme na stupně vítězů nedosáhli, ale naučili jsme se mnoho nového. Vyslechli jsme si rady odborné poroty a viděli spoustu zajímavých filmů, které nás obohatily a jsou inspirací pro naši další  tvorbu. Ve Dvoře Králové nad Labem byli také zajímaví hosté – režisér Tomáš Magnusek a herečka ze seriálu Ulice Patricie Solaříková, kteří s námi besedovali o své práci. Na workshopu si členové kroužku vyzkoušeli možnosti virtuální reality a moderní animační postupy.

Členové filmového kroužku před kinem ve Dvoře Králové nad Labem.
Večerní workshop na Juniorfilmu
Zkouška tvorby animace.
Workshop na Juniorfilmu – kreslení ve virtuální realitě.

Velkou radostí pro nás skončila účast na zemském kole Zlatého Slunce v Brně, které se konalo v sobotu 8. dubna 2017. Naše reportáž „60 let Erbenky“ (autoři Michal Kubík a Richard Skoták) získala 2. cenu v kategorii reportáží autorů do 15 let. Vánoční klip Lukáše Badury získal 3. cenu v kategorii experimentů a videoklipů. Postoupili jsme do celostátního kola, které se bude 8. června 2017 konat v Blansku. Naše filmy budou tedy moci vidět i návštěvníci soutěžních projekcí v blanenském kině.

Mladí filmaři Michal Kubík a Lukáš Badura měli z ocenění jejich filmů velkou radost.
Michal Kubík přebírá cenu za film 60 let Erbenky

Během jarních prázdnin jsme natáčeli nový film v prostorách blanenského zámku. Hrají v něm Robin Jarůšek, Lucie Koníčková a Richard Skoták. Ve filmu si zahrála také průvodkyně Muzea Blanenska Tereza Chalupová. Chtěl bych tímto poděkovat Muzeu Blanenska za umožnění natáčení a spolupráci při tvorbě našeho krátkého komediálního filmu.

Záběr z filmu natočeného na blanenském zámku. Zahráli si v něm dva nejčastěji obsazovaní herci – Richard Skoták a Robin Jarůšek.
Bratr zámecké paní (Richard Skoták) právě přistihl nezvaného hosta …
Návštěvník zámku (Robin Jarůšek) při seznamování se zámeckou paní (Lucie Koníčková).
Účastník exkurze (Robin Jarůšek) právě objevil tajný vchod.
Blanenský zámek má svá skrytá tajemství, která je potřeba prozkoumat. Lucie Koníčková a Robin Jarůšek v hlavních rolích nového filmu filmového kroužku.

Mezi zkušené herce se zařadil talentovaný Robin Jarůšek, který si zahrál hlavní roli v dalším připravovaném snímku o závislosti na mobilních technologiích.

Robin Jarůšek, Tomáš Láník a Radim Zouhar v záběru z natáčení filmu o závislosti na mobilních technologiích.
Robin Jarůšek v hlavní roli.

A nejnověji začalo také natáčení hudebního filmu. Scénář k němu napsaly Lucie Koníčková a Tereza Vágnerová. Obě film také režírují a na realizaci s nimi spolupracují jejich spolužáci z VIII. B. Do některých rolí se jim dokonce podařilo obsadit některé svoje učitele.

Z natáčení hudebního filmu.
Z natáčení hudebního filmu.

Všechny filmové novinky budou mít svoji celostátní premiéru na podzim v Brně.

Trpělivým a aktivním autorům přeji, aby se jim podařilo realizovat filmy do úspěšného konce a měli z práce a úspěchů v kroužku radost.

Mgr. Jaroslav Cinkl
vedoucí filmového kroužku, ZŠ Blansko, Erbenova 13