Exkurze Praha – 9.C

Ve dnech 16. – 17. května 2023 se naše třída vydala na exkurzi do Prahy. Během dvou dnů jsme postupně navštívili mnoho známých i méně známých míst.

První den začal návštěvou Muzea Fantastických iluzí, kde jsme si prohlédli a na vlastní kůži vyzkoušeli mnoho optických klamů a jiných iluzí. Po návštěvě muzea jsme se přemístili na Václavské náměstí, kde jsme chvíli rozjímali a zároveň se posilnili na odpolední program. Potom jsme zamířili k Prašné bráně a dále jsme pokračovali na Staroměstské náměstí a po Královské cestě na Karlův most. Z Karlova mostu jsme sestoupili na Kampu. Cesta podél řeky Vltavy nás zavedla k mostu Legií a následně k Národnímu divadlu. Pozdě odpoledne jsme se ubytovali v hotelu, kde na nás čekala večeře. Po večeři jsme vstřebávali zážitky a diskutovali o nich na pokojích.

Druhý den ráno po bohaté snídani jsme jeli na Pankrác na překrásnou exkurzi do Světa medúz, který je zapsán v Guinnessově knize rekordů. Z Pankráce vedla naše cesta metrem přímo k Zahradám Pražského hradu. Před polednem jsme šli na Pražský hrad, kde se právě konala výměna stráží. Po poledni následovala prohlídka okolí Pražského hradu, Katedrály svatého Víta, Baziliky svatého Jiří a přes Zlatou uličku k poslednímu místu exkurze – k Valdštejnským zahradám.

Exkurzi jsme si moc užili a odnesli si nezapomenutelné zážitky a spoustu vzpomínek.

Žáci 9.C