V letošním školním roce vycestovala naše škola poprvé na exkurzi do Anglie. Naše cesta směřovala na jih do malého města Bognor Regis nedaleko známého Brightonu. Po náročné cestě autobusem nás čekala odměna v podobě prohlídky Londýna. Viděli jsme Houses of Parliament a Big Ben, Buckinghamský palác, Tower a Tower Bridge. Prošli jsme se známým parkem St. James’s a projeli se na obrovském kole London Eye. Počasí se nakonec umoudřilo, takže jsme měli i krásný rozhed na město. Ve večerních hodinách jsme se přemístili do Bognoru, kde už si nás vyzvedly naše hostitelské rodiny. Díky rodinám jsme měli i náhled do způsobu života místních a jejich kuchyně. Každý den byla v dopoledních hodinách výuka anglického jazyka v místní škole či jazykovém centru. Odpoledne jsme podnikali výlety po okolí. Navštívili jsme překrásné zahrady Leonardslee Lake and Gardens, prolezli jsme pašerácké jeskyně v Hastings a prošli se podél útesů Seven Sisters. Poslední den v Anglii jsme strávili v Brightonu. Ten nás přivítal typickým anglickým počasím… Naše účesy a deštníky to nepřežily, ale i tak jsme si užili přímořskou atmosféru města, prošli se po známém mole a nakoupili poslední suvenýry.
Věřím, že si všichni pobyt na ostrovech užili a že je i výuka namotivovala k dalšímu studiu angličtiny.
Eva Kučerová (za celý anglický tým)




