Adaptační pobyt 6. tříd

Tak jako v předchozích letech, i letos se žáci 6. tříd vydali na adaptační pobyt do kempu Olšovec v Jedovnicích. Tento rok bylo pro žáky nachystáno menší překvapení, a to v podobě nově zakoupeného přístroje na výrobu odznáčků, „plackovače“. Ve čtvrtek ráno jsme tedy sbalili plackovač, sportovní vybavení i nové strašidelné propriety na stezku odvahy a vydali jsme se na cestu.

Dopoledne nás čekalo lanové centrum Velká dohoda, kde děti, zavěšeny v postrojích pár metrů nad zemí, vyzkoušely své síly. A i když se někteří zpočátku báli, nakonec na sebe byli hrdí, že vše zvládli. Po lezení a tradičním stavění lesních přístřešků nás čekal pochod zpět do kempu, kde už nás očekávaly paní kuchařky s výtečným obědem. Po jídle a odpočinku si každá třída vyrobila své vlastní odznáčky, hráli jsme hry, které měly posílit týmového ducha žáků, a nakonec, až se setmělo, prošli si naši odvážlivci obávanou stezku odvahy.

Páteční dopoledne bylo věnováno orientačnímu běhu kolem kempu, kde si žáci vyzkoušeli orientaci v neznámém prostředí. Před obědem jsme stihli ještě jednu týmovou hru, a pak už jsme se pomalu chystali domů.

Myslím, že děti byly z pobytu nadšeny stejně jako i my učitelé. Ne jen my, ale i děti zjistily, že se mohou na své nové spolužáky kdykoli spolehnout a že při troše snahy dokážou také překonat samy sebe.