Adaptační pobyt 2019

Ve dnech 19. a 20. září 2019 se žáci šestých ročníků zúčastnili tradičního adaptačního pobytu. Ve čtvrtek ráno jsme se 66 žáky odjeli autobusem do Jedovnic. Tam jsme nechali zavazadla v kempu Olšovec a pokračovali pěšky do přírodního parku Velká Dohoda.

V parku jsme se rozdělili do dvou skupin. Jedna skupina zdolávala lanové překážky a druhá stavěla v lese přístřešky z přírodních materiálů. Po hodině se skupiny vyměnily.

Posíleni svačinkou a adrenalinovými zážitky jsme vyrazili na cestu zpět do Jedovnic. Cesta lesem byla příjemná a rychle ubíhala.

Odpoledne se žáci rozdělili do šesti menších skupin a plnili úkoly, při kterých si trénovali týmovou spolupráci, ale i bojovali každý sám se sebou.

V pátek jsme pokračovali ve vědomostních i sportovních aktivitách. Žáci si vyzkoušeli práci s mapou, orientaci v terénu, vyluštili zašifrované zprávy, běhali, skákali a hráli míčové hry.

Myslím, že celý  pobyt se vydařil. Počasí nám přálo. A i když bylo  chladno, sluníčko nás přes den ještě zahřálo. Kemp Olšovec nám poskytl skvělé podmínky pro všechny připravené hry a aktivity, ubytování bylo útulné a jídlo chutné. Žáci si našli nové kamarády a my učitelé jsme poznali své nové třídy. Odjížděli jsme s výborným pocitem.

Mgr. Lucie Růžičková