Olympiáda dětí a mládeže

Ve středu 30. května se vypravilo deset žáků 1. ročníků naší školy na Olympiádu dětí a mládeže, která se konala ve Velkých Opatovicích. Ačkoliv byly děti nováčky v atletickém čtyřboji, rozhodně se mezi konkurencí žáků z ostatních škol neztratily a obsadily přední příčky.

V atletickém čtyřboji, který obsahoval běh na 50 metrů a 400 metrů, skok do dálky a hod kriketovým míčkem, se Radim Čech umístil na pěkném třetím místě. Radim také bodoval v samostatné disciplíně, a to v běhu na 400 metrů, ze které si odvezl rovněž bronzovou medaili. Neztratily se však ani naše žačky, a dokázaly zaujmout porotu i v jiných disciplínách, než byl sport. Barbora Vykydalová se se svým výkresem umístila na výborném druhém místě ve výtvarné soutěži.

Na závěr děkuji všem žákům, kteří naši školu reprezentovali, za jejich odvahu a snahu. Určitě to úsilí stálo za to a budou mít na co vzpomínat.